ВТОРА ФУДБАЛСКА ЛИГА, ГОЛЕМИОТ ДОЛЖНИК ГОСТУВА ВО КОЧАНИ

Во Спорт
февруари 22, 2024
1 минути

Во Сабота, 14:0 часот е термин кој е резервиран за одигрување на натпреварите од 17-тото коло во Втора Фудбалска Лига.

Во Кочани екипата на „Осогово“ го пречекува големиот должник „Тетекс“ од Тетово, од кого кочанчани беа поразени во бараж натпреварот 1:6 (0:3) и во второто коло во годинешното првенство 1:2 (1:1). Сега на потег се „жолто-сините“ бидејќи трите бода за нив се императив на овој натпревар. Според моменталното бодовно салдо „Осогово“ годинава ќе води голема битка за зачувување на второлигашкиот статус, па затоа и на секој натпревар особено на домашен терен „жетварите“ мора да играат за да победат. Така ќе биде во саботата, така ќе биде и до крајот на првенството.

Двојки за 17-тото коло:

„Осогово“ – „Тетекс“

„Караорман“ – „Охрид“

„Кожуф“ – „Вардар“ (Н)

„Детонит Плачковица“ – „Скопје“

„Каменица Саса“ – „Аресими“

„Новаци“ – „Пелистер“

„Беласица“ – „Беса“

„Победа“ – „Башкими“

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ