Ознака: фк осогово

МЛАДИНЦИТЕ НА „БРЕГАЛНИЦА“ ОД ШТИП ПОДОБРИ ОД ВТОРОЛИГАШОТ

МЛАДИНЦИТЕ НА „БРЕГАЛНИЦА“ ОД ШТИП ПОДОБРИ ОД ВТОРОЛИГАШОТ

Второлигашот од Кочани продолжува со подготвителните натпревари. Денес, на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани по сончево и пријатно време за игра „Осогово“ и младинската екипа на „Брегалница“ од Штип ги одмерија силите. Младинците на „штипските сини“ беа подобар противник и заслужено го совладаа второлигашот со 3:1 (1:1). Вчерашниот и денешниот натпревар беа добра прилика за…

ТРОЈЦА ИСКУСНИ ИГРАЧИ ПОТПИШАА ЗА „ОСОГОВО“

ТРОЈЦА ИСКУСНИ ИГРАЧИ ПОТПИШАА ЗА „ОСОГОВО“

Во текот на денешниот ден второлигашот од Кочани „Осогово“ се засили со тројца нови играчи. Се работи за проверени и искусни играчи кои своето искуство го стекнуваа во повеќето клубови во и надвор од Македонија. Александар Пановски – крилен напаѓач кој пред да дојде во „Осогово“ има настапувано и во „Вардар“ (Скопје), „Тетекс“ (Тетово), „Силекс“…

„ОСОГОВО“ ГИ „РАСТУРИ“ МЛАДИНЦИТЕ НА „РАБОТНИЧКИ“

„ОСОГОВО“ ГИ „РАСТУРИ“ МЛАДИНЦИТЕ НА „РАБОТНИЧКИ“

Иако немаше никаква информација за во јавноста дознаваме дека денес на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани како дел од подготовките второлигашот „Осогово“ одигра уште еден подготвителен натпревар. Пторивник на „жетварите“ овој пат им беше младинската екипа на „Работнички“ од Скопје. Жолто-сините го „растурија“ младиот состав на „романтичарите“ од Скопје совладувајќи го со 5:3 (4:0). За…

СРПСКИОТ ПРВОЛИГАШ ПРЕСИЛЕН ЗА „ОСОГОВО“

СРПСКИОТ ПРВОЛИГАШ ПРЕСИЛЕН ЗА „ОСОГОВО“

На терените на СЦ „Истатов“ во Стар Дојран „Осогово“ го одигра и вториот контролен натпревар во рок од 24 часа. Противник на кочанчани им беше прволигашот „Раднички“ од Сремска Митровица (Република Србија). Екипата на српскиот прволигаш беше далеку подобар противник од „жетварите“ за што сведочи и конечниот резултат од 0:4 (0:3). Играчите на „Раднички“ кои…

ВО НАТПРЕВАР НА ВТРОЛИГАШИТЕ „ОСОГОВО“ ПОУСПЕШНО ОД „ДЕТОНИТ ЈУНИОР“

ВО НАТПРЕВАР НА ВТРОЛИГАШИТЕ „ОСОГОВО“ ПОУСПЕШНО ОД „ДЕТОНИТ ЈУНИОР“

Играчите на „Осогово“ ја забележаа првата победа во натпреварите како дел од зимските подготовки. Тие денес во Кочани по сончево но мошне студено време ја совладаа екипата на „Детонит јуниор“ со 2.1 (0:0). Во првото полувреме премрзнатите гледачи речиси и да не видоа некоја посериозна шанса за гол додека во второто имаше и по некоја…

ЗА ДВА ДЕНА ДВА НАТПРЕВАРИА ЌЕ ОДИГРА ГФК „ОСОГОВО“

ЗА ДВА ДЕНА ДВА НАТПРЕВАРИА ЌЕ ОДИГРА ГФК „ОСОГОВО“

Во викенд деновите кои се пред нас екипата на ГФК „Осогово“ ќе одигра два контролни натпревара се со цел да се проверат сите играчи кои на располагање ги има Шефот на стручниот штаб Александар Андов. Најпрвин утре (Сабота) со почеток во 13:30 часот на стадионот „Никола Мантов“ ќе се одигра одложениот натпревар со „Детонит јуниор“…

ГФК “ОСОГОВО“ СЕ  ПОДНОВИ СО 20 КОМПЛЕТИ,, ДОНАЦИЈА ОД ЗГ „НИКОЛА МАНТОВ“

ГФК “ОСОГОВО“ СЕ ПОДНОВИ СО 20 КОМПЛЕТИ,, ДОНАЦИЈА ОД ЗГ „НИКОЛА МАНТОВ“

Дваесет комплети (дресови, шорцеви и штуцни) од кои 1 за голманите и 19 за останатите играчи доби денес ГФК „Осогово“ од Кочани. Опремата е донација од ЗГ „Никола Мантов“ од Кочани а истата на тренерот на клубот Александар Андов му ја предаде Горан Милосов. Потег за поздравување. С. Ивановски

ЕДЕН ПОГОДОК ГО РЕШИ ПОБЕДНИКОТ НА ПРВИОТ КОНТРОЛЕН НАТПРЕВАР ВО КОЧАНИ

ЕДЕН ПОГОДОК ГО РЕШИ ПОБЕДНИКОТ НА ПРВИОТ КОНТРОЛЕН НАТПРЕВАР ВО КОЧАНИ

ГФК „Осогово“ од Кочани го одигра првиот контролен натпревар во новата година. Играчите на Шефот на Стручниот штаб Андов кои пред десетина ги започнаа подготовките загубија како домаќини од „Каменица Саса“ со 0:1 (0:1). Стрелец на единствениот погодок за „рударите беше“ Антонио Мирков кој пред неколку дена дојде како позајмен играч од скопски „Вардар“. Инаку…

ГОРАН ЃОРГИЕВ – ГАНЕ ТРЕНЕР НА ГОЛМАНИТЕ НА ГФК „ОСОГОВО“, ВО САБОТА ПРВ ПОДГОТВИТЕЛЕН НАТПРЕВАР

ГОРАН ЃОРГИЕВ – ГАНЕ ТРЕНЕР НА ГОЛМАНИТЕ НА ГФК „ОСОГОВО“, ВО САБОТА ПРВ ПОДГОТВИТЕЛЕН НАТПРЕВАР

Горан Ѓоргиев – Гане пред неколку дена е именуван за тренер на голманите на ГФК „Осогово“. Од Кочани. Со поставувањето на Ѓоргиев за тренер на голманите сега е потполно комплетиран стручниот штаб на кочанскиот второлигаш. Инаку Ѓоргиев својата кариера како голман ја започна во „Осогово“ потоа бранеше во „Борец“ од Велес а ја заврши како…

ГФК „ОСОГОВО“ СТАРТУВАШЕ СО ПОДГОТОВКИТЕ

ГФК „ОСОГОВО“ СТАРТУВАШЕ СО ПОДГОТОВКИТЕ

Дали случајно или не на големиот празник „Богојавление“ фудбалерите на „Осогово“ од кочани ги започнаа подготовките за пролетниот дел од првенството во Втора Фудбалска Лига – Исток. Шефот на стручниот штаб Александар Андов на првата прозивка не можеше да смета на сите играчи бидејќи некои оправдано го најавија своето отсуство, но како што истакна од…