Ознака: фк осогово

ПРВ ПОДГОТВИТЕЛЕН НАТПРЕВАР  ЗА ГФК „ОСОГОВО“

ПРВ ПОДГОТВИТЕЛЕН НАТПРЕВАР ЗА ГФК „ОСОГОВО“

По една седмица тренинзи играчите на ГФК „Осогово“ – Кочани утре (Сабота) ќе го одиграат и првиот контролен натпревар од неколкуте кои ги закажаа во пресрет на пролетниот дел од сезоната во Трета Фудбалска Лига – Исток. На стадионот „Никола Мантов“ со почето во 13:00 часот ќе се сретнат „Осогово“ и комбинираниот тим на „Работнички“…

ГФК „ОСОГОВО“ ГИ ЗАПОЧНА ПОДГОТОВКИТЕ ЗА ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ ОД ПРВЕНСТВОТО

ГФК „ОСОГОВО“ ГИ ЗАПОЧНА ПОДГОТОВКИТЕ ЗА ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ ОД ПРВЕНСТВОТО

Денес точно во 14:00 часот онака како и што беше најавено играчите на ГФК „Осогово“ ги започнаа подготовките за пролетниот дел од првенството во Трета Фудбалска Лига – Исток. Осумнаесет играчи предводени од тренерите Ефтим Аксентиев и Јоже Јованов излегоа на теренот за да го одработат првиот тренинг. „Денес официјално започнаа подготовките на ГФК Осогово…

ГФК „ОСОГОВО“ СТАРТУВА ВО НЕДЕЛА ВО 14:00 ЧАСОТ

ГФК „ОСОГОВО“ СТАРТУВА ВО НЕДЕЛА ВО 14:00 ЧАСОТ

Првата прозивка со која ќе стартуваат зимските подготовки чефот на Стручниот штаб на ГФК „Осогово“ Ефтим Аксентиев ја закажа за во Недела со почеток цо 14:00 часот. Токму тогаш ќе бидат соопштени имињата на неколкуте играчи кои се планира да бидат ангажирани како и имињата на играчите кои нема да ги бранат боите на „Осогово“…

КАДЕТИТЕ И МЛАДИНЦИТЕ НА ГФК “ОСОГОВО“ ЈА НАПОЛНИЈА ФИТНЕС/ТЕРЕТАНАТА НА СТАДИОНОТ „НИКОЛА МАНТОВ“

КАДЕТИТЕ И МЛАДИНЦИТЕ НА ГФК “ОСОГОВО“ ЈА НАПОЛНИЈА ФИТНЕС/ТЕРЕТАНАТА НА СТАДИОНОТ „НИКОЛА МАНТОВ“

Фудбалерите од кадетскиот и младинскиот погон на ГФК „Осогово“ под водство на тренерскиот двоец Тоде Митев и Доминик Тенев ги започнаа подготовките за пролетниот дел од првенството. Се работи на физичката подготовка на играчите како прв дел од циклусот подготовки. Засега подготовките се одржуваат во  фитнес/теретаната на стадинот „Никола Мантов“ која беше донација од членовите…

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ЕСЕНСКА ПОЛУСЕЗОНА – ГФК „ОСОГОВО“ НА ДЛАНКА

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ЕСЕНСКА ПОЛУСЕЗОНА – ГФК „ОСОГОВО“ НА ДЛАНКА

По одиграните 11 кола од есенскиот дел на првенството во Трета Фудбалска Лига – Исток минатогодишниот второлигаш „Осогово“ со 9 победи и 2 нерешени средби и освоени  29 бода е на првата позиција со реални шанси на тоа место да го дочека и крајот на првенството. Веднаш зад кочанќани со шест бодови заостанување се „Тиверија“…

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, „ОСОГОВО“ ЕСЕНСКИ ШАМПИОН

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, „ОСОГОВО“ ЕСЕНСКИ ШАМПИОН

Со одигрувањето на натпреварите од 11-тото  коло, се спушти завесата на есенскиот дел од сезоната 2022/2023 во Трета Фудбалска Лига – Исток. Со нерешениот резултат во Струмица „Осогово“ со шест бодови предност ќе го чека стартот на пролетната сезона. Кочанчани денес на гостувањето кај секогаш добрата и инспирирана екипа на „Тиверија“ одигра без голови а…

ВРЕМЕ КОГА ИГРАЧИТЕ НА „ОСОГОВО“ БЕА И ФУДБАЛЕРИ И МАНЕКЕНИ

ВРЕМЕ КОГА ИГРАЧИТЕ НА „ОСОГОВО“ БЕА И ФУДБАЛЕРИ И МАНЕКЕНИ

Фотографиите барем така пишува на позадината се направени пред 45 години кога играчите на „Осогово“ беа и големи фудбалери, рака на срце и манекени. За да изгледаат вака убаво и да личат на тим се погрижи тогашната мошне активна управа на клубот и Конфекцијата „Први мај“ од Пирот. Бидејќи многумина тогаш не биле ниту родени…

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ПОБЕДИ НА ФАВОРИТИТЕ, „ОСОГОВО“ ЕСЕНСКИ ШАМПИОН

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ПОБЕДИ НА ФАВОРИТИТЕ, „ОСОГОВО“ ЕСЕНСКИ ШАМПИОН

Се одиграа натпреварите од 10-тото претпоследно есенско коло во Трета Фудбалска Лига – исток. Првопласираните три екипи победија и бодовната разлика остана непроменета. Можеби мало изненадување е поразот на Брегалница во делчево но не и победата на Академците во Чешиново. Единствената црна дамка на ова коло а и на есенскиот дел од првенството е  неодиграниот…

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ВО КОЧАНИ ДЕЛЧЕВЦИ САМИТЕ СЕ ПОБЕДИЈА

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ВО КОЧАНИ ДЕЛЧЕВЦИ САМИТЕ СЕ ПОБЕДИЈА

Интересен и доста неизвесен натпревар одиграа „Осогово“ и „Брегалница“ од Делчево во рамките на 9-тото коло во Трета Фудбалска Лига – Исток. До крајот на натпреварот остануваа да се одиграат уште две минути од регуларниот дел кога гостите од Делчево имаа сé во свои раце, водство од 2:1, домаќините играа со десет играчи а и…

ЗГ „НИКОЛА МАНТОВ“ ОД КОЧАНИ ОПРЕМИЈА ФИТНЕС САЛА И ТЕРЕТАНА И ЈА ПРЕДАДОА НА ГФК „ОСОГОВО“

ЗГ „НИКОЛА МАНТОВ“ ОД КОЧАНИ ОПРЕМИЈА ФИТНЕС САЛА И ТЕРЕТАНА И ЈА ПРЕДАДОА НА ГФК „ОСОГОВО“

Во пресрет на натпреварот од 9-тото коло во Трета Фудбалска Лига – Исток, „Осогово“ – „Брегалница“ (Д) во подтрибинскиот простор на стадионот „Никола Мантов“ се одржа мала свеченост, се изврши чин на свечено предавање на опремената фитнес сала и теретана. Имено во присуство на голем број љубители на фудбалот, навивачи на „Осогово“, ветерани на клубот,…