Ознака: фудбал

ЈОВАН ДОЈЧИНОВ И ДРАГАН ПАУНОВ ПОТПИШАА ЗА „СЛОГА 1934“

ЈОВАН ДОЈЧИНОВ И ДРАГАН ПАУНОВ ПОТПИШАА ЗА „СЛОГА 1934“

Како што е објавено на страната на „Слога 1934“ – Виница од денес за второлигашот е побогат за две нови имиња, Јован Дојчинов и Драган Паунов. И двајцата во „Слога 1934“ дојдоа од екипата на „Осогово“ од Кочани. Драган Паунов на зелениот терен се враќа по пауза од близу две години, додека Јован Дојчинов во…

ГОРАН ЗДРАВКОВ НАЈДОБАР ТРЕНЕР НА ПОЛУСЕЗОНАТА  ВО ВТОРА МАКЕДОНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА

ГОРАН ЗДРАВКОВ НАЈДОБАР ТРЕНЕР НА ПОЛУСЕЗОНАТА ВО ВТОРА МАКЕДОНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА

Со одигрувањето на натпреварите од 15-тото коло во Саботата и официјално заврши есенскиот дел од првенството во Втора Македонска Фудбалска Лига. Екипата на „Гостивар“ е есенски шампион пред екипите на „Вардар“, „Воска Спорт“, „Пелистер“ и „Детонит Плачковица“. Токму екипата на „Детонит Плачковица“ е најголемото изненадување во есенскиот дел од првенството. Пред почетокот на првенството никој…

КОЧАНИ ДОМАЌИН НА РЕГИОНАЛЕН ЖЕНСКИ ФУДБАЛСКИ ФЕСТИВАЛ

КОЧАНИ ДОМАЌИН НА РЕГИОНАЛЕН ЖЕНСКИ ФУДБАЛСКИ ФЕСТИВАЛ

Во организација на Општинскиот Фудбалски Сојуз – Кочани а со поддршка на Фудбалската Федерација на Македонија денес на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани, еден од четирите градови во Македонија, под мотото „Ајде на фудбал“  се одржа „Регионален женски фудбалски фестивал“. Шест градови од истокот: Кочани, Виница, Македонска Каменица, Штип, Струмица и Радовиш на фудбалскиот фестивал…

ЈОВАН МАНЕВ ГО ОДИГРА ЦЕЛИОТ НАТПРЕВАР ВО КУПОТ НА ТУРЦИЈА

ЈОВАН МАНЕВ ГО ОДИГРА ЦЕЛИОТ НАТПРЕВАР ВО КУПОТ НА ТУРЦИЈА

Јован Манев ги одигра сите деведесет минути за „Адана Демирспор“ на денешниот натпревар од Фудбалскиот Куп на Турција. Неговиот „Адана Демирспор“ денес славеше како домаќин против „Назилиспор“ 4:3 (2:2). Ова е втор натпревар од Фудбалскиот Куп на Турција на кој Манев одигра деведесет минути. Така созреваат големите играчи. С. Ивановски

ЈОВАН МАНЕВ ДЕБИТИРАШЕ СО ПОБЕДА ВО ПРВИОТ СОСТАВ НА „АДАНА ДЕМИРСПОР“

ЈОВАН МАНЕВ ДЕБИТИРАШЕ СО ПОБЕДА ВО ПРВИОТ СОСТАВ НА „АДАНА ДЕМИРСПОР“

Јован Манев беше стартер во приод состав на „Адана Демирспор“ на денешниот Куп натпревар против екипата на „Адијаман“. Деби натпреварот во првиот состав на Манев му донесе радост бидејќи неговиот клуб славеше со 5:0 (1:0). Му посакуваме на ова скромно момче но голем работник и борец на теренот да продолжи со работа и набргу да…

ВО САБОТА И НЕДЕЛА ФУДБАЛ ВО КОЧАНИ

ВО САБОТА И НЕДЕЛА ФУДБАЛ ВО КОЧАНИ

Во деновите од викендот љубителите на фудбалот во Кочани ќе можат да проследат три интересни натпревари во кои актери се играчите на „Осогово“. Најпрвин во сабота во натпреварите од Втората Младинска Лига се играат натпреварите од второто коло во кое „Осогово“ ја пречекува екипата на „Силекс“. 10:00 часот (кадети)  „Осогово“ – „Силекс“ 12:00 часот (младинци) …

ЌЕ ЗАПОЧНЕ ЛИ ВТОРАТА ЛИГА ИЛИ ЌЕ СЕ ИЗМИСЛИ НЕКОЕ НОВО ОПРАВДУВАЊЕ?

ЌЕ ЗАПОЧНЕ ЛИ ВТОРАТА ЛИГА ИЛИ ЌЕ СЕ ИЗМИСЛИ НЕКОЕ НОВО ОПРАВДУВАЊЕ?

Втората Фудбалска Лига наместо минатиот викенд се одложи за оваа сабота. Изговорот беше дека се поместува за седмица подоцна бидејќи само 5 од 16 клубови ја уплатиле на време котизацијата. Е сега дали тоа е причината или недостатокот на судии е приказна која ја знаат само одговорните во ФФМ. Да се потсетиме јавно беше кажано…

ДЕБИТАНТСКИ ГОЛ ЗА ЈОВАН МАНЕВ

ДЕБИТАНТСКИ ГОЛ ЗА ЈОВАН МАНЕВ

Јован Манев го постигна дебитантскиот гол во новата средина, откако на почетокот на летниот преоден рок синиот дрес на Штипска „Брегалница“ го замени со оној на Турскиот прволигаш „Адана Демирспор“ Додека Манев ја чека својата шанса за настапот во Супер лигата на Турција тој паралелно настапува во т.н. Резервна лига на премиерлигашите. Во неделата „Адана…

ЈОВА МАНЕВ ЌЕ ГО НОСИ БРОЈОТ 15 ВО „АДАНА ДЕМИРСПОР“

ЈОВА МАНЕВ ЌЕ ГО НОСИ БРОЈОТ 15 ВО „АДАНА ДЕМИРСПОР“

Утре (Недела) на програмата се уште три натпревари од фудбалската  Супер лигата на Турција која започна денес со воведни три натпревари. Сепак за нас вниманието го привлекува натпреварот „Гиресунспор“ – „Адана Демирспор“. Имено од ова првенство за екипата на „Адана Демирспор“ настапува и Јован Манев кој преку Кочани и Штип стигна во Адана. Како што…

КОГА СОНОТ ЌЕ СТАНЕ РЕАЛНОСТ, ОД „ИДНИНА С“ ДО „АДАНА ДЕМИРСПОР“

КОГА СОНОТ ЌЕ СТАНЕ РЕАЛНОСТ, ОД „ИДНИНА С“ ДО „АДАНА ДЕМИРСПОР“

Сите убави нешта кога фудбалот е во прашање  кон крајот на минатата седмица беа резервирани за фудбалскиот трансфер на извонредниот Јован Манов од „Брегалница“ (Штип) во „Адана Демирспор“. Сонот кој го имаше ова скромно момче, но голем работник и на тренинзите и на натпреварите се претвори во реалност. Одличниот Јован Манев замина да игра во…