Ознака: пожарна

РАСПРЕДЕЛЕНА НОВА ПРОТИВПОЖАРНА ОПРЕМА НА ТППЕ – КОЧАНИ

РАСПРЕДЕЛЕНА НОВА ПРОТИВПОЖАРНА ОПРЕМА НА ТППЕ – КОЧАНИ

Денеска во просториите на општинската зграда се одржа работен состанок меѓу градоначалникот на Општина Кочани, Љупчо Папазов со директорот Беким Максути и претставници од Дирекцијата за заштита и спасување. На работната средба, врз основа на склучениот договор меѓу Дирекцијата за заштита и спасување и Општина Кочани, беше извршено распределување на набавената противпожарна опрема на Територијалната…

ДРАГАН АПОСТОЛОВ НАЗНАЧЕН ЗА НОВ КОМАНДИР НА ТППЕ – КОЧАНИ

ДРАГАН АПОСТОЛОВ НАЗНАЧЕН ЗА НОВ КОМАНДИР НА ТППЕ – КОЧАНИ

Драган Апостолов е назначен за нов Командир на Територијалната Противпожарна Единица – Кочани. Тој доаѓа на местото на Благојчо Паунов кој изминатите четири години со успех ја извршуваше функцијата. Инаку Драган Апостолов е вработен во ТППЕ – Кочани од 2012 година и досега ја извршуваше функцијата пожарникар – возач на специјално возило. „Признанието што ми…

СЕ ЗАПАЛИЛО ПАТНИЧКО МОТОРНО ВОЗИЛО ВО ДВИЖЕЊЕ

СЕ ЗАПАЛИЛО ПАТНИЧКО МОТОРНО ВОЗИЛО ВО ДВИЖЕЊЕ

На 20.03.2022 во 03.46 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул..„Тодосија Паунов“ во Кочани настанал пожар во патничко моторно возило во движење „хјундаи“ со штипски регистарски ознаки, управувано од З.И.(35) од с.Драгобраште. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Кочани. Повредени лица нема, а увид на местото извршила увидна екипа на…

ОД НАШ АГОЛ: ХЕРОИТЕ НА КОЧАНИ ЗА 2021 ГОДИНА

ОД НАШ АГОЛ: ХЕРОИТЕ НА КОЧАНИ ЗА 2021 ГОДИНА

Денес го затвораме и последниот лист од романот „2021“ година. До заминувањето на годината остануваат уште неколку часа. Годината што ќе ја испратиме секој различно ја има почувствувано, односно на некој му донела на друг му одзела, но како и секогаш има и добитници но за жал и губитници. Сепак кога ќе направиме една ретроспектива…

ДОНИРАНО ПРОТИВПОЖАРНО ТЕРЕНСКО ВОЗИЛО

ДОНИРАНО ПРОТИВПОЖАРНО ТЕРЕНСКО ВОЗИЛО

Денеска во кругот на Противпожарната територијална единица – Кочани беше примана донацијата на противпожарното теренско возило, како донација во рамките на проектот „Зајакнување на општинските совети“ кој се спроведува од страна на Програмата за развој на обединетите нации – UNDP со финансиска поддршка на Швајцарската агенција за развој и соработка – SDC. „Во оваа прилика…